Get Adobe Flash player
Facebook
Počítadlo
TOPlist

Něco o nás

Náš club vznikl začátkem roku 2007, kdy si parta kamarádů pořídila skůtry o objemu 50ccm čínské výroby. Naše nadšení během pár týdnů vygradovalo natolik, že jsme se začali pravidelně scházet každý týden a jezdili zběsile po městě do pozdních nočních hodin.

V roce 2008 jsme uspořádali první oficiální moravské „Zahájení sezóny“, které mělo nemalý kladný ohlas z řad ostatních skůtrařů. Naše řady se rapidně rozrostly a začali jsme plánovat i další akce, víkendové srazy a projížďky, společné grilování, ale i zimní akce v podobě účasti na veřejném bruslení.

V letech 2008, 2009 a 2010 se naši členové střídali jako „ponožky“. Někteří dospěli a přesedlali do aut, někteří naopak omládli a ve svých 25ti (i více) letech se teprve dostali do puberty.

V současné době tvoří náš klub členové a kamarádi jedné stopy ve věkovém rozmezí od 15ti do 70ti let. Nejčastěji osedláváme  scootery o objemech 125 ccm a výše.

Novinkou pro rok 2010 je přesunutí tradičních pátečních vyjížděk na čtvrteční s ukončením na tuning srazu.

Doufáme, že se za námi i Vy odhodláte dojet, pokecat o skůtrech, vyměnit názory a zkušenosti.

Každý rok se pomalu rozrůstáme a tento rok 2013 byl pro nás asi největším obohacením. Díky zákonu který umožnil zvýšení kubatury na 125kubiků,mnozí z nás přesedlali na větší stroje. Samozřejmě stále mezi námi, skutřiky s malym obsahem jsou a budou.

V roce 2014 se náš klub rozrostl o spoustu nových příznivců. Přibyli noví pravidelně jezdící členové. Kromě čtvrtků se nám v neposlední řadě podařilo zorganizovat řadu víkendových akcí, na kterých máme poměrně hojnou účast. Velkým pozitivem je to, že konečně jezdíme i s manželkami, přítelkyněmi, a jinými.

Ještě je brzo na rekapitulaci proběhlé sezóny, ale již teď vidíme, že byla úspěšná. Díky Liborovi a všem co přispěli se povedla charitativní akce, která pomohla jednomu človíčkovi získat nový životní rozměr, to byl myslím velký krok dopředu.

Proběhlo tradiční zahájení skůtrsezony, velmi zdařilá akce v Rožnově, třídenní výlet na Šumavu a na Lipno,  výlety za hranice na Slovensko, Rakousko, Maďarsko, ukončení sezóny, účastnili jsme se dalšího ročníku Rekord 2014 na Masarykově okruhu,  víkendové návštěvy hradů a zámků , výjezd na ukončení sezóny v Olomouci, zorganizovali jsme výlet po jeskyních Moravského krasu, proběhla první stmelovací párty, proběhla po dvou letech již nutná schůze SC Brno s volbou nového vedení, změny stanov a právní formy klubu. Organizujeme i jiné aktivity, dne 22.11.jsme navštívili se speleology prohlídku Amatérské jeskyně, což byl nádherný zážitek. Na první adventní neděli jsme spáchali další návštěvu podzemí, tentokrát v Brně a společnou návštěvu Vánočních trhů, kde jsme se ladili do vánoční pohody.  Jako poslední akce v sedle byla vánoční vyjížďka na Štědrý den,  společně s motorkáři.cz.

V roce 2015  probíhají pravidelné čtvrteční vyjížďky,  absolvovali jsme 1.jarní jízdu s klubem SC Olomouc, připravili jsme kompletní novou kolekci klubových oděvů, pravidelně přispíváme na klubové stránky a nejaktuálnější informace jsou vždy na stránkách Scooter Clubu Brno na facebooku. Také v roce 2015 jsme uspořádali velmi vydařené zahájení sezony SCBrno, zorganizovali výlet do Rakouska, účastnili se opět setkání na Valašsku, zahájení a zakončení sezony v Olomouci, opět jsme se účastnili na rekordu 2015 na Velké ceně, proběhla spousta čtvrtečních a nedělních vyjížděk, procestovali jsme zahraničí, zůčastnili jsme se vánoční vyjížďky a přes zimní období chodíme bruslit, byli jsme se společně pobavit na vánočních trzích, případně se zůčastňujeme společných akcí na hvězdárně, nebo si je jdeme díky Tomášovi prohlédnout individuálně.

Rok 2016 Rok proběhl tradičně, opakovaly se zaběhlé akce, jako je zahájení sezóny se SC Brno, výlet do Rakouska,velká akce „Po Valašsku na skůtru“ s naší hojnou účastí, spousta skupinových výletů po krásách ČR a okolních zemí. Vzrůstá členská základna.

Rok 2017 Rok proběhl tradičně, opakovaly se zaběhlé akce, jako je zahájení sezóny se SC Brno, tradiční čtvrtky spojené s krátkou vyjížďkou, výlet do Rakouska, velká akce „Po Valašsku na skůtru“ , spousta skupinových výletů po krásách ČR a okolních zemí. Tradiční ukončení sezóny se SC Brno, přibyly podzimní a jarní výlety do lázní v Maďarsku, které jsme objevili na našich skůtrvýletech, proběhla tradiční schůze SC Brno s volbami do vedení klubu, návštěva adventní Vídně i brněnských vánočních trhů. V součastnosti má naše členská základna rekordních 60 aktivních členů. Pokud chcete zažít víc, než je napsáno v těchto pár řádcích shrnutí letošní sezóny, nezbývá, než zvednou zadek, nastartovat skůtra a přijet poznat nové lidi, a možná i budoucí kamarády, s kterými můžeš prožít věci, o kterých se Ti dřív ani nezdálo. !!

Těšíme se na Tebe :)

Scooter Club Brno

11253986_993913357293567_1932804318113359094_n               11072161_915314788500216_322539421_n

Brno
Sunny
07:4716:10 CET
Feels like: -2°C
Wind: 19km/h NW
Humidity: 58%
Pressure: 1032.9mbar
UV index: 0
SunMonTue
3/-5°C
1/-6°C
1/-3°C